Mediatel - firemný online marketing

Kedy sa začne môj web zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania?

- 4. apríla 2022
ilustrácia - web

Ako dlho trvá, než uvidím môj web vo výsledkoch vyhľadávania?

V poslednej dobe sa nás klienti často pýtajú, prečo nevidia svoj nový alebo prerobený web vo vyhľadávaní Google hneď. Prečo sa to deje? A aké sú dôvody, prečo Google možno práve aj váš web ešte nezaradil do svojich výsledkov vyhľadávania? To sa vám pokúsime zodpovedať týmto článkom.

Dôvodom je indexovanie

Dôvod, prečo stále nevidíte požadované výsledky vášho webu sa volá indexovanie. Jedná sa o proces pridávania a zobrazovania webových stránok vo vyhľadávaní na Google. Stane sa to, že Google prehľadá daný web, ktorý navštívi cez spätné odkazy a následne zaradí vaše stránky do procesu indexácie na základe toho, či bolo alebo nebolo povolené na webe indexovanie pomocou meta značky.

Pozn. autora: Metaznačka, alebo inak povedané meta title je krátky text, ktorý sa zobrazuje vo vyhľadávaní Google a popisuje, čo používateľ nájde v danom výsledku (teda na danej webovej stránke). Ak bola pridaná metaznačka na web a povoľuje indexáciu, je to prvý krok k úspešnej indexácii. Pri AMP weboch povoľujeme indexáciu pomocou metaznačiek aj my. Napriek tomu to nemusí z krátkeho časového hľadiska vždy stačiť.

Jednoducho povedané – Google vie o vašom webe, ale ešte sa ho nerozhodol zaradiť do výsledkov vyhľadávania. Medzi najčastejšie dôvody patrí: veľmi nízke množstvo spätných odkazov, web bez predošlej histórie alebo web nie je dôveryhodný. Viac o procese indexovania si môžete prečítať tu a tu.

Kedy sa začne môj web zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania? - 1

Prečo teda nevidím môj web vo vyhľadávaní?

Problém nastáva, ak:

  1. sa načítava nový web z novej domény bez histórie, resp. pod danou doménou nebol predtým žiadny alebo minimálny obsah
  2. na doménu odkazuje príliš malé množstvo iných webových stránok
  3. na webe je príliš veľké množstvo stránok (hlavne u veľkých e-shopoch) a môže nastať problém s crawl budget

Pozn. autora: na web smeruje málo spätných odkazov – napr. zo sociálnych sietí, katalógov, máp, kvalitných článkov alebo iných autoritatívnych domén.

Google vašu stránku skôr či neskôr určite zaindexuje, treba tomu len dať čas. V súčasnosti je priemerná doba indexovania cca 6 mesiacov v prípade domény, ktorá už má históriu a 8 až 12 mesiacov v prípade úplne novej domény. Doba indexovania sa však môže meniť v závislosti od rozhodnutia a opatrení Google. Viac o tom, ako dlho trvá získať hodnotenie od Google a teda i zaindexovanie sa dozviete v našom článku.

Robíme všetko preto, aby bol váš web zaindexovaný

Aby sme zabezpečili správne a rýchlejšie indexovanie vašich webových stránok, pripravujeme pre vás v rámci balíka SEO AMP alebo SEO AMP SMARTBOX profesionálne SEO články so spätnými odkazmi, aby váš web čo najviac vyhovoval kritériám a bol podporený k vyššej autorite a dôveryhodnosti. Dobu zaindexovania však nedokážeme ovplyvniť my ani redakčný systém, či iný online nástroj. Indexovanie závisí iba od Google.

Keďže kladieme dôraz na vysokú kvalitu textov na vašom webe, texty píšeme tak, aby boli zaujímavé pre vašich potenciálnych zákazníkov, no zároveň sú optimalizované pre vyhľadávač Google. Znamená to, že spĺňajú všetky potrebné náležitosti, aby bola vaša webová stránka optimalizovaná a následne aj čo najskôr zaindexovaná.


Čo môžete urobiť pre rýchlejšie zaindexovanie?

Pýtate sa, či je možné urobiť niečo, aby bol váš web rýchlejšie zaindexovaný? Svojmu webu vždy viete pomôcť jeho zdieľaním a budovaním cenných spätných odkazov. Dajte o sebe vedieť vašim zákazníkom aj vyhľadávaču Google a pochváľte sa vaším webom na svojich sociálnych sieťach, profiloch v katalógoch, prezentáciou v mailových podpisoch, na vizitkách, billboardoch alebo prostredníctvom iných kanálov, ktoré používate.

Náš cieľ je spoločnýpodporiť a budovať vaše meno a značku v online prostredí. Budujme váš biznis v mori konkurencie spoločne a dosahujme tým lepšie výsledky!

Mohlo by vás zaujímať