Mediatel - firemný online marketing

Pozor na lacné povinné zmluvné poistenie, nemusí sa vždy vyplatiť

- 13. júla 2021
Kategórie
ilustrácia - web

Je zrejmé, že lacné povinné zmluvné poistenie láka väčšinu majiteľov áut, ktorí chcú ušetriť. Avšak niekedy zabúdajú, že rozdiel niekoľkých eur sa zvyčajne podpíše pod povinné zmluvné poistenie s nevýhodnými podmienkami, ktoré sa v budúcnosti môžu prejaviť ako nákladná komplikácia.

Lacné povinné zmluvné poistenie nemusí byť vždy efektívne

Je zákonnou povinnosťou mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla – a to od prvého dňa prevádzky na verejnej cestnej komunikácii. Je maximálne prospešné, že dnes môžete uzavrieť poistnú zmluvu nielen na pobočke niektorej poisťovne, ale aj online cez internet v pohodlí vášho domova či práce. Je zrejmé, že každá poisťovňa sa snaží získať čo najviac poistencov a častým prostriedkom je práve cena. Každopádne, lacné povinné zmluvné poistenie by nemalo byť vašou prioritou. Prečo? Aj keď na začiatku ušetríte zopár eur, v budúcnosti môžete na svoje šetrenie doplatiť. Problém predstavujú veľmi špecificky definované škody, ktoré povinné zmluvné poistenie kryje. Navyše, preukazovanie škody môže byť komplikované zložitým dokazovaním a pri likvidácii poisťovňa môže skrátiť plnenie. Zvyšok teda budete doplácať z vlastného vrecka. Lacné povinné zmluvné poistenie nie je teda vždy efektívnym šetrením financií.

lacné povinné zmluvné poistenie

Opatrne s lacným povinným zmluvným poistením

Pri výbere povinného zmluvného poistenia dbajte na to, či vami spôsobené škody budú hradené bez odpočtu amortizácie. Taktiež dajte pozor na riziká, ktoré bude kryť vaše povinné zmluvné poistenie. Neoceniteľnou je aj ponuka asistenčnej služby. Je zväčša už zahrnutá v cene. Ak nie, určite si priplaťte. Rýchla a odborná pomoc pri nehode či poruche vozidla je na nezaplatenie. Vždy si podrobne všímajte, aké škody kryje vaše povinné zmluvné poistenie a v prípade potreby si dokúpte doplnkové poistenia o ďalšie riziká. Tak si vyskladáte poistenie presne na mieru. Ak sa cítite medzi ponukami jednotlivých poisťovní stratení, kontaktujte skúsených poistných špecialistov z portálu PoistisaOnline.sk. Špecializujeme sa na sprostredkovanie životného a neživotného poistenia, bankových produktov, stavebného sporenia, revízie zmlúv, poradenstva a ostatných odborných služieb. Spolupracujeme so všetkými významnými poisťovňami a bankami a na našu činnosť dohliada Národná banka Slovenska. Najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie aj havarijné poistenie online u nás máte na 3 kliky.

Mohlo by vás zaujímať