Mediatel - firemný online marketing

Technická guma – aké možnosti využitia ponúka?

- 10. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Technická guma je ideálnym materiálom na výrobu produktov a dielcov na tesnenie, izoláciu či pruženie a odpruženie.

Využiteľná je najmä v priemyselnom sektore.

Zvládne aj veľmi vysoké zaťaženie.

technická guma

Technická guma je materiálom s akostnými elastickými vlastnosťami. Používaná je najmä v priemyselných oblastiach, kde je použiteľná k širokej škále aplikácií. Práve technická guma sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči abrázii, chemickému poškodeniu aj voči poškriabaniu. To z nej robí materiál vhodný na tesnenie a izoláciu, ako aj na pruženie a odpruženie.

Aké vlastnosti má technická guma

Technická guma je využiteľná k širokej škále aplikácií najmä v priemyselnej oblasti. Gumové produkty a diely z technickej gumy nachádzajú svoje uplatnenie najmä v strojárstve, papiernictve, oceliarstve, ale aj v sklárstve, zdravotníctve či drevárstve. Technická gumatechnické plasty sú používané pre textilný a ťažobný priemysel, ako aj pre elektrotechnický, chemický, stavebný, letecký a potravinársky či odpadový priemysel.

Technická guma sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči abrázii, ako aj voči chemickému poškodeniu či poškriabaniu. To z nej robí ideálny materiál na použitie v odvetviach, pre ktoré je príznačné vysoké zaťaženie a namáhanie. Technická guma je odolná aj voči tlaku, ťahu a oderom. Výrobky a diely z technickej gumy tak zvládnu aj vysoké zaťaženie.

V priemyselných odvetviach vsaďte na kvalitu, odolnosť a stálosť

Technická guma môže byť mäkšia – porézna alebo tuhá – kompaktná. Vyrábame je ju z rôznych typov polymérov, ako napríklad kaučuk, polymér alebo silikón. Vlastnosti technickej gumy dokážeme upravovať pre konkrétny typ aplikácie podľa požiadaviek klienta.

Naša firma REMAPLAST vám ponúka služby na mieru. Obrátiť sa na nás môžete aj v prípade záujmu o termoformingové fólie na výrobu obalov, plastových dielov a iných tvarovaných produktov. V ponuke našich služieb sa nachádza aj výroba plastových dielovvýroba plastových obalov s individuálnym prispôsobením potrebám klienta. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať. Sme vám k dispozícii.

Prečítajte si tiež:

Výroba plastových obalov – stavte na riešenia na mieru

Termoformingové fólie – čo je to a ako vznikajú?

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať