Mediatel - firemný online marketing

Termoformingové fólie – čo je to a ako vznikajú?

- 3. mája 2023
Kategórie
ilustrácia - web

Termoformingové fólie je pojem, ktorý nemusí byť hneď všetkým známy. Tieto fólie sú vyrábané, resp. vznikajú špeciálnym zahrievacím procesom, ktorý nazývame termoformovanie. Prečítajte si náš článok, v ktorom sa o spomínaných fóliách dozviete viac.

Termoformingové fólie

Termoformingové fólie – ich vznik

Termoformingové fólie, ako sme spomínali vyššie, vznikajú tvarovaním za tepla. Aby bol proces vykonaný správne, mali by ste sa najskôr zamerať na samotný výsledný produkt. Termoformovanie je jednoducho povedané výroba plastových obalov, termoformingových fólií alebo výroba plastových dielov. Tento proces nazývame aj blistrovanie.

Prvým stupňom samotného tvarovania za tepla je umiestnenie vhodného materiálu, ktorý sa má vytlačiť nad otvor komory. Následným spustením upínacieho rámu a posunutím súpravy s ohrievačmi je možné súčasne ohrievať a odčerpávať vzduch z vákuovej komory. Samotný proces sa realizuje, až kým nie je splnený limit pružnosti, ktorý je prekročený o malé množstvo. Vďaka rýchlym úkonom, ktoré zahŕňajú pohyb stola a kontakt s materiálom, je možné vytvoriť správny tvar a výsledný produkt akým sú nielen termoformingové fólie. 

Základné materiály na výrobu termoformingových fólií

Termoformigové fólie sú vyrábané z rôznych typov plastov, ktoré sa tepelne ohrievajú a tvarujú. Tepelné tvarovanie je jednou z najuniverzálnejších technológií výroby plastových dielov. Tepelné tvarovanie tiež poskytuje možnosť rýchlej výroby prototypov a znižuje náklady na výrobu foriem. Nástroje sú až 10-krát lacnejšie ako v prípade iných technológií spracovania plastov.

Najčastejšie využívanými materiálmi, z akých sú termoformingové fólie vyrábané sú PET (polyethylentereftalát), PVC (polyvinylchlorid), PS (polystyrén), PP (polypropylén) alebo PE (polyetylén). Každý zo spomínaných plastov svoje špecifické vlastnosti a tým pádom sa s každým aj inak pracuje. Hľadáte spoločnosť, ktorá sa špecializuje na technické plasty, materiál akým je technická guma a obalové materiály? Pozývame vás pozrieť si náš web, kde sa o nás dozviete viac. V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte na nás obrátiť.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať