Mediatel - firemný online marketing

Quercetin – čo ste o ňom nevedeli

- 1. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Quercetin sa čoraz častejšie používa vo farmácii na výrobu liečiv a liečiv. 

Je ideálny pri chorobách ako mŕtvica či infarkt. 

Efektívne znižuje tlak v našom tele a chráni telo pred rakovinou a osteoporózou.

quercetin

Quercetin je liečivo, po ktorom v ostatnom čase siaha čoraz viac ľudí. Nie je to nič iné ako aromatická zlúčenina rastlinného pôvodu zo skupiny zvanej flavonoidy. Táto zlúčenina je známa svojimi mnohostrannými vlastnosťami. Quercetin je veľmi dobrým antioxidantom a má blahodarný vplyv na naše telo.

Čo je Quercetin?

Všetky druhy látok, ktoré sa vyrábajú z rastlín, veľmi dobre pôsobia na naše telo a udržiavajú ho v dobrej kondícii. Quercetin je jednou takou látkou, ktorá má veľmi silné antioxidanty, ktoré zabraňujú všetkým druhom oxidačných reakcií. Veľká skupina vedcov verí, že táto látka sa stane liekom budúcnosti, pretože dokáže pomôcť pri mnohých rôznych neduhoch bez toho, aby zároveň zaťažila náš organizmus. Všetky druhy protizápalových vlastností, ktoré má Quercetin, majú veľmi dobrý vplyv na náš obehový systém. 

Čoraz častejšie sa hovorí, že Quercetin má veľmi silné vlastnosti, ktoré pomáhajú v boji proti rakovine tým, že bránia rozvoju novovzniknutých rakovinových buniek. Jeho užívanie vo väčších množstvách môže viesť k eliminácii týchto buniek. Okrem toho má táto zlúčenina má veľmi dobré antialergické vlastnosti. Ďalšou dôležitou výhodou je, že Quercetin môžu užívať tehotné ženy, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. Užívaním tejto látky sa posilňuje imunita a je účinný v boji s ochoreniami ako covid či inak povedané korona. Quercetin má podobné účinky v boji proti korone ako liečivo Taxifolin.

Čo nakopne vašu imunitu?

Nielen Quercetin, ale aj ďalšie iné látky pomáhajú v boji s chorobami. Najznámejšími v boji so slabou imunitou sú imunomodulátory. Imunomodulátory sú látky, ktoré môžu podporovať imunitnú funkciu tým, že pôsobia na dráhy regulujúce činnosť imunitného systému a prospešným spôsobom modifikujú reakciu imunitného systému na hrozbu.

Najznámejším z imunomodulátorov je Imunokomplex, ktorý je výnimočným výživovým doplnkom zlepšujúcim imunitu. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu prispieva k správnemu fungovaniu ľudského organizmu a napomáha v boji voči ochoreniam. Vyberte si z našich vitamínov a výživových doplnkov, ktoré vám pomôžu aj pri prevencii voči COVID-19.

Prečítajte si tiež:

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať