Mediatel - firemný online marketing

Automatica – automatizácia výrobných procesov

- 27. júla 2020
ilustrácia - web

Našim cieľom je prinášať inovatívne a kvalitné systémy na automatizáciu výrobných procesov. Komplexné zastrešenie projektu od prvotnej konzultácie a spracovania návrhu, cez výrobu, montáž, kontroly, merania, uvedenia do prevádzky až po pozáručný servis a zabezpečovanie náhradných dielov.

Dopravníky a dopravníkové systémy

Úlohou automatizácie výrobných procesov je zvyšovanie kapacity výroby, kvality produkcie a redukovanie namáhavej ľudskej činnosti. Medzi základné produkty automatizácie patria aj dopravníky a dopravníkové systémy. Dopravníky môžu byť poháňané aj nepoháňané záleží od konkrétnej možnosti využitia. Nepoháňané patria medzi najpoužívanejšie dopravníkové systémy v preprave kusových materiálov, vďaka svojej jednoduchosti a nízkej cene. Poháňané dopravníky sú dodávané s elektrickou aj elektronickou výbavou. K ďalším často používaným dopravníkovým systémom patria baliace linky. Tie zvyšujú produktivitu práce v etape kompletizácie a balenia produktov.

UniGripper ako súčasť automatizácie

Základom automatizácie a robotizovaného pracoviska sú práve priemyselné roboty. Priemyselný robot je určený pre celý rad priemyselných aplikácií, ktoré pomôžu zlepšiť produktivitu, kvalitu výrobkov a samozrejme aj zvýšiť bezpečnosť zamestnancov vo výrobe. Ba čo viac, sú spoľahlivé, presné, rýchle, silné, univerzálne a pre človeka jednoducho implementované. Pri automatizácii výrobných procesov netreba zabúdať na vákuové uchopovače. U nás v Automatica sme výhradným zástupcom švédskej firmy Tepro Machine & Pac System AB, ktorá je výrobcom vákuových uchopovačov značky UniGripper. Uchopovače značky UniGrigger sa vyrábajú z dostupných komponentov, vďaka čomu sa dosahujú veľmi krátke dodacie lehoty a nízka cena.

Mohlo by vás zaujímať