Mediatel - firemný online marketing

Zatekanie rovnej strechy – problém, ktorý má riešenie

- 14. marca 2023
ilustrácia - web

Zatekanie rovnej strechy je negatívom, ktorý ovplyvní celý objekt. Tento stav môže viesť k vlhkým stenám, zaplaveným podlahám a poškodeniu domácich spotrebičov. Ako zistíte, kde vám strecha zateká? Prečítate v článku.

zatekanie rovnej strechy

Zatekanie rovnej strechy – najčastejšie miesta

Zatekanie rovnej strechy sa často nedá presne určiť, pretože k úniku často dochádza na mieste, kde zaplavenie vôbec nie je viditeľné. Odporúčame však začať „vyšetrovanie“ od miest, na ktorých najčastejšie plochá strecha zvykne zatekať.

Začnite od komína. Ak sa presvedčíte, že medzi krytinou a komínom nie sú žiadne zlomy a štrbiny, cez ktoré preniká voda, hľadajte ďalej. Príčinou zatekajúcej plochej strechy bývajú často strešné okná, presnejšie, ich veľmi dôležité prvky – tesniace príruby. Ak sa vyskytnú problémy s týmito komponentmi, dažďová voda alebo kaša môže spôsobiť únik a neraz tak poškodiť plochu objektu, že je potrebná aj čiastočná rekonštrukcia plochej strechy. V mnohých prípadoch zatekanie rovnej strechy spôsobuje poškodená strešná fólia. Strešná fólia je umiestnená pod krytinou a je nevyhnutnou súčasťou pri realizácii činnosti, akou je izolácia strechy. Zatekanie rovnej strechy často spôsobuje aj poškodenie žľabu. Ak je napríklad odkvap upchatý, môžete ho vyčistiť tlakovým čističom, prípadne, ak je poškodený, môžete ho vymeniť.  

Zverte problém zatekania rovnej strechy odborníkom

Ak máte skúsenosti s opravou poškodenej strechy a nebojíte sa práce vo výškach, pravdepodobne sa vám takéto zatekanie podarí odstrániť. V niektorých prípadoch sa však najatie profesionála môže ukázať ako efektívnejšie, najmä ak ste takéto opravy ešte nerobili. Zatekajúca strecha je len jednou z mnohých nepredvídaných udalostí, ktoré sa môžu stať. 

Predíďte zbytočným problémom a zverte problém, akým je zatekanie rovnej strechy nám. Okrem vyriešenia problému so zatekaním pre vás zrealizujeme aj činnosti akými sú zateplenie plochej strechy. Najčastejšie odporúčame zateplenie plochej strechy polystyrénom, pretože s tým máme najlepšie skúsenosti. V prípade, že vás zaujíma oprava plochej strechy a jej cena, alebo hľadáte niekoho, kto zrealizuje zateplenie vašej strechy, ozvite sa nám. Vypracujeme vám nezáväznú cenovú ponuku.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať