Mediatel - firemný online marketing

Vykurovanie tepelným čerpadlom – na čo si dať pozor pri výbere zariadenia?

- 2. novembra 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Vykurovanie tepelným čerpadlom je veľmi ekologickým riešením. 

Na využitie tepla z okolia potrebuje len nízky elektrický výkon.

Tepelné čerpadlo účinne znižuje náklady na ohrev budov a zaručuje energetickú bezpečnosť.

vykurovanie tepelným čerpadlom

Vykurovanie tepelným čerpadlom je v súčasnej dobe čoraz obľúbenejšou formou ohrevu obydlí. Pri výbere tepelného čerpadla by ste mali venovať pozornosť mnohým otázkam nielen na samotné prevádzkové parametre čerpadla, ale aj na jeho správne prispôsobenie potrebám domu a inštalácie. Preto, ak zvažujete vykurovanie tepelným čerpadlom, dbajte na jeho správny výber a poraďte sa s odborníkmi.

Vykurovanie tepelným čerpadlom –  výber na základe spotreby

Vykurovanie tepelným čerpadlom bude fungovať bezporuchovo vtedy, ak je správne odhadnutá potreba vykurovania budovy. Inak povedané, základom pre všetky činnosti súvisiace s vykurovaním budovy je určenie potreby jej vykurovacieho výkonu. Nájdeme ho v projekte budovy. Čoraz častejšie sa stáva, že výpočty pripravujú profesionálni audítori. Ak bola budova navrhnutá už dávno a nemáme audit, je potrebné túto potrebu vypočítať.

Ak si vyberiete tepelné čerpadlo vzduch voda, mali by ste zvoliť výkon, ktorý pokryje 100 % potreby budovy. V prípade, ak si zvolíte tepelné čerpadlo vzduch vzduch, by mala byť tzv. bivalentná teplota v rozmedzí -7-10°C. 

Stačí na vykurovanie domu tepelné čerpadlo?

Vykurovanie tepelným čerpadlom a jeho účinnosť je určená koeficientom COP. Je to koeficient účinnosti vykurovania vyjadrujúci pomer množstva tepla získaného v kondenzátore vo vzťahu k spotrebovanej hnacej energii. Závisí to od štruktúry zvoleného zariadenia, cieľovej teploty, ktorú chce spotrebiteľ dosiahnuť, ale aj od teploty zemného zdroja. Napríklad COP 4 znamená, že za každú kilowatthodinu elektriny spotrebovanej na pohon zariadenia získa majiteľ 4 kWh tepla. Na trhu sú zariadenia s rôznymi koeficientmi COP.

Či však vykurovanie tepelným čerpadlom dokáže byť účinné, závisí od typu čerpadla. Ak hľadáte spoločnosť, ktorá pre vás zrealizuje vykurovanie tepelným čerpadlom, u nás ste na správnom mieste. Okrem toho pre vás zrealizujeme inštalácie, ako je klimatizácia do domu, klimatizácia do bytu alebo rekuperácia s chladením. Kontaktujte nás ešte dnes.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať