Mediatel - firemný online marketing

Vyberte si kvalitné kladkostroje, na ktoré sa môžete pri práci spoľahnúť

- 8. novembra 2022
ilustrácia - web

Kladkostroje sú zariadením využívaným v mnohých pracovných oblastiach či v oblastiach priemyslu. Uľahčujú prácu a vďaka nim je možné vykonávať činnosti, ktoré by inak nebolo možné realizovať. Vďaka kladkostrojom je možné zdvíhať, presúvať či inak pohybovať aj veľmi ťažké predmety a závažia. Viete ako si kladkostroje správne vybrať?

Na čo slúžia kladkostroje?

Kladkostroje sú zariadením, na ktoré sa pri práce môžete spoľahnúť. Kladka je jednoduchým mechanizmom či strojom, ktorý bol objavený už kedysi dávno v minulosti. O kladke, páke a naklonenej rovine ste už určite počuli, nakoľko ich využívali ľudia pri práci ešte už staroveku. Dnes tieto zariadenia, vrátane kladkostrojov dostávajú celkom nový rozmer.

Kladka je jednoduchým mechanizmom zloženým z kolesa, ktoré má drážku alebo viac drážok, cez ktoré sa pohybuje lano, prípadne kábel. Rozlišujú sa pevné a voľné kladky alebo pevné a voľné kladkostroje. Výber vhodného kladkostroja je preto potrebné prispôsobiť vašim individuálnym požiadavkám a pracovným nárokom. S čím vám radi poradíme. Rovnako, ako pri ďalších produktov z našej ponuky, ako zdviháky, lanové navijaky, vibračné dosky či vibrátory betónu alebo elektrocentrály.

kladkostroje

Poznáte hlavné delenie kladkostrojov?

Kladkostroje sa delia na pevné a voľné. Pevný kladkostroj pracuje za použitia pevnej kladky, ktorá je upevnená v osi otáčania. Lano prechádza priamo cez kladku, pričom na jednej strane je možné pripevniť bremeno a na druhej strane využiť pôsobenie sily – ľudskej alebo strojnej. Pri voľných kladkostrojoch je na kladke jeden koniec lana pevne upevnený. Na lane sa pohybuje koleso, na ktorého osi je zavesené bremeno a pritom na druhý koniec lana pôsobí sila.

Výber kladkostroja je nevyhnutné prispôsobiť spôsobu budúceho využitia, ako aj váhe, s ktorou bude kladkostroj prichádzať do kontaktu. S výberom vám samozrejme radi poradíme. U nás si kladkostroje môžete zakúpiť priamo na našom e-shope. Nezabudnite si pozrieť aj ďalšie produkty z nášho online katalógu, ako napríklad elektrické autíčka, štvorkolky, pitbike a minidumpre či čerpadlá na naftu a olej. Neváhajte nás kontaktovať.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať