Mediatel - firemný online marketing

Upratovanie po rekonštrukcii – ako na to?

- 10. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Upratovanie po rekonštrukcii je časovo najnáročnejšie. 

Kto dokáže efektívne odstrániť následky po rekonštrukcii? Ako ku týmto prácam pristupovať, aby prebehli efektívne?

Dočítajte sa, ako odstrániť všetky nečistoty a ťažko umývateľné škvrny tak, aby ste si ušetrili čas aj peniaze.

upratovanie po rekonštrukcii

Upratovanie po rekonštrukcii v mnohých evokuje vrstvy prachu, ktoré sa vznášajú vo vzduchu, padajú na nábytok a sú prítomné v každom kúte bytu. Za všetko môže brúsenie, stierkovanie či maľovanie, to sú hlavné činnosti sprevádzajúce rekonštrukcie. Ako na upratovanie po rekonštrukcii? Dočítate sa v článku nižšie.

Upratovanie po rekonštrukcii nie je jednoduché

Upratovanie po rekonštrukcii nie je jednoduchou záležitosťou. Ako si poradiť s prachom, ako odstrániť všetky nečistoty a ťažko umývateľné škvrny a nakoniec – kde začať a v akom poradí čistiť? Práve preto sme pre vás spísali pád rád, ktoré vám v tomto chaose pomôžu.

Prvým a základným pravidlom čistenia je čistenie zhora nadol. O čom to je? Upratovanie po rekonštrukcii začínajte upratovaním najvyšších poschodí nášho príbytku, a to od stropu, umývania lámp, stien, nábytku a okien. V poslednej fáze umývajte podlahy. Nemenej dôležitým pravidlom, ktoré si treba zapamätať, najmä ak sú rekonštrukcie sprevádzané činnosťami, pri ktorých vzniká prach, je použiť vodu až vtedy, keď je prach odstránený. V opačnom prípade sa prach zmení na blato, ktoré sa ťažko zmýva.

Aké sú ďalšie rady pri upratovaní po rekonštrukcii?

Odporúčanie znie, upracte si každú izbu, jednu po druhej a na úplný záver môžete umyť podlahu. Nečistoty odstráňte priemyselným vysávačom, prach a menšie úlomky kefou. 

Na zametanie podláh používajte prípravky určené na konkrétny povrch. Pri výbere kefy venujte pozornosť vlastnostiam ako mäkkosť štetín, ktorá umožní vyhnúť sa škrabancom. Keď sa zbavíte nečistôt a prachu zo stien, môžete začať čistiť menšie plochy. Upratovanie po rekonštrukcii sa týka aj okien, parapet, zárubní či soklových líšt. Tie sa môžu zašpiniť aj pri použití špeciálnych ochranných vrstiev. Ak ide napríklad o škvrny od vodou riediteľných farieb, tak napríklad zárubňu stačí pretrieť vlhkou handričkou. Nebojte sa zveriť činnosť, akou je upratovanie po rekonštrukcii odbornej firme. Odborné upratovacie práce sa zaoberajú plánovaním jednotlivých činností, dodržiavaním niekoľkých pravidiel a výberom kvalitných mechanických čistiacich prostriedkov, vďaka ktorým je upratovanie bezbolestné, rýchle, príjemné a hlavne efektívne. Naša firma zabezpečuje upratovacie práce pre administratívne budovy, nákupné centrá, pre priemyselné haly a všetky budovy po rekonštrukcii.

Prečítajte si tiež:

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať