Mediatel - firemný online marketing

Tapetovanie – čoraz populárnejší spôsob dokončenia stien

- 1. júna 2023
ilustrácia - web

Tapetovanie je populárny spôsob dokončenia stien. Okrem tapetovania si môžete zvoliť tradičnú úpravu stien maľovaním, vďaka ktorému taktiež dosiahnete veľkolepý efekt pomerne rýchlo. Ak však túžite po niečo originálnom, stavte na už nami spomínané tapetovanie. Poďte s nami zistiť, prečo môže byť tapetovanie skvelou alternatívou k maľovaniu.

tapetovanie

Prečo môže byť tapetovanie lepším riešením ako maľovanie stien?

Ak si máme porovnať procesy maľovania a tapetovania, musíme potvrdiť, že maľovanie je zložitejšie. Pýtate sa prečo? Napríklad, maľovanie môže byť problematickejšie, ak ide o maľovanie stien, ktoré boli predtým pokryté inou farbou. Aby farba dobre držala, je  potrebné odstrániť starý náter alebo aspoň dobre umyť steny, čo si vyžaduje čas a peniaze navyše. Príprava miestnosti na maľovanie si vyžaduje zabezpečenie mnohých miest, napr. okná, rámy, dvere a podlahy.

Pri tapetovaní nevzniká takmer žiadny neporiadok a pri troche zručnosti ho zvládne aj jedna osoba. Stačí sa obrniť trpezlivosťou a potrebným náradím. Medzi výhody tiež patrí, že tapety na stenu sú dostupné takmer v neobmedzenom množstve vzorov a farieb. Okrem toho sú na rozdiel od tradične maľovaných stien umývateľné. 

Postup pri tapetovaní

Ako sme vyššie spomenuli, tapetovanie je jednoduchšie a rýchlejšie ako maľovanie stien, najmä ak vezmeme do úvahy potrebné prípravy, tak aj následné čistiace práce. Hoci tapetovanie vyžaduje presnosť, vo väčšine prípadov si s ním hravo poradíte aj sami, podľa pokynov výrobcu. 

Dôležité je, že hrubšie tapety ľahko zakryjú praskliny a škrabance na omietke a podľa vytlačeného vzoru zamaskujete aj väčšie či menšie nerovnosti. Tapeta môže byť aj extrémne odolná a takto dokončená stena nebude vyžadovať dlhodobú obnovu. Vyšperkujte si váš interiér s našimi tapetami. Kontaktujte nás a my vám pomôžeme tapety na stenu vybrať a následne sa s vami dohodneme aj na ich nalepení.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať