Stropné chladenie pre dokonalé osvieženie interiéru

stropné chladenie

Spoľahlivé stropné chladenie predstavuje efektívne riešenie pre svieži interiér, ktorý poskytne teplotný komfort presne podľa vašich predstáv. Jeho výhodou je, že nevíri prach a taktiež si nežiada čistenie od baktérií. Expertov na stropné chladenie v Banskej Bystrici nájdete v SISEP-PVP.

Ako funguje stropné chladenie?

Stropné chladenie funguje na veľkoplošnom princípe sálania (jemne padajúceho chladu), ktoré je pre človeka najprirodzenejšie. Možno ho prirovnať k úžasnému pocitu, keď po dlhšom pobyte vonku počas horúceho dňa vstúpite do chladných priestorov pivnice či katedrály. Stropné chladenie tvorí sieť zabudovaných rúrok, v ktorých prúdi voda, pričom teplota stropu sa pohybuje okolo 15 – 19 stupňov Celzia. Jedným z komponentov stropného chladenia je regulácia, ktorá sa postará o nevábivé a neželané orosenie. Tým sa predíde nielen znehodnoteniu samotného zariadenia, ale aj chladených plôch stavebných konštrukcií. Stropné chladenie je vhodné aj pre vykurovanie a bez problémov poskytne teplotný komfort nízkoenergetických stavieb. Je odporúčané aj pre byty, rodinné domy a nebytové priestory.

stropné chladenie

Výhody stropného chladenia

V úvode už bolo spomenuté, že stropné chladenie nepodporuje prašnosť, čiže je vhodné aj pre alergikov. Prináša príjemný chlad – bez nebezpečného prievanu, ktorý často vedie k nepríjemným zdravotným ťažkostiam. Pozitívom je, že stropné chladenie nezasiahne do dizajnu vášho interiéru. Je esteticky a decentne ukryté v strope. Zabudnite na klimatizačné jednotky v každej miestnosti. Výhodou je, že stropné chladenie vám pomôže ušetriť náklady na chladenie aj vykurovanie. V neposlednom rade je potrebné spomenúť aj jeho úplne tichú prevádzku. Naša ponuka zahŕňa okrem stropného chladenia aj plynové kondenzačné kotly, tepelné čerpadlo v niekoľkých modeloch, solárne kolektory, podlahové vykurovanie, vetranie aj rekuperáciu. Kontaktujte nás pre viac informácii.

Jozef Doliňák
Jozef Doliňák
Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.