Servis a čistenie bazénov pod taktovkou odborníkov

servis a čistenie bazénov

Servis a čistenie bazénov je niekedy lepšie zveriť do rúk odborníkov, zvlášť ak nemáte žiadne znalosti z tejto oblasti. Ako dosiahnuť, aby bola voda v bazéne čo najdlhšie krištáľovo čistá a aby ste si ju mohli užívať počas celého letného obdobia? Opýtali sme sa odborníkov na servis a čistenie bazénov. Nech sa páči, prečítajte si pár rád od profesionálov.

Servis a čistenie bazénov musí byť pravidelný

Prvou radou, akú na poskytla firma realizujúca servis a čistenie bazénov je, aby ste dbali na pravidelnosť a mysleli na to, že čistenie a servis nespočíva len v jednej činnosti. Mať bazén neznamená len oddych, ale je potrebné sa oň patrične starať.

Čistenie bazéna nie je obmedzené na jednu konkrétnu činnosť a musíte pamätať na niekoľko činností – zachytávanie veľkých pevných látok, filtrovanie vody a čistenie dna a stien bazéna. Servis a čistenie bazéna bude omnoho jednoduchšie ak máte kvalitný bazénový filter a aj do skimmer, ktorý zachytí väčšie nečistoty a zvýši tak účinnosť čerpadla. Nezabúdajte púšťať filter. Odporúča sa filtrovať aspoň 5-krát denne, aj keď sa môže stať, že čerpadlo bude musieť bežať 24 hodín. Čo sa týka bežnej údržby a odstraňovania nečistôt z vody, na to vám postačí sieťka na teleskopickej rukoväti.

Čistiť ekologicky alebo chémiou?

Tak ako by mal byť raz za čas vykonaný servis a čistenie bazéna odbornou firmou, tak by tieto činnosti mali byť realizované pomocou účinných prostriedkov na to určených.

servis a čistenie bazénov

Možno nechcete používať chémiu na bazén a radšej skúšate prírodné a domáce prostriedky. No tieto nefungujú alebo fungujú veľmi krátko, čím vzniká mylný dojem, že voda je čistá. Citrónová šťava, sóda bikarbóna, soľ neposkytnú také účinky ako špecializovaná chémia. Voda, v ktorej sa rozmnožia baktérie, bude pre vaše zdravie oveľa škodlivejšia ako osvedčené bazénové prostriedky. Nechajte servis a čistenie bazéna na nás. Náš servis a čistenie bazénov je charakteristický rýchlosťou, bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Okrem toho ponúkame montáž bazénovpredaj fóliových bazénov, plastových bazénov, keramický bazénov a laminátových bazénov. V prípade akejkoľvek požiadavky nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Vždy Vám radi odpovieme alebo vypracujeme cenovú ponuku šitú na mieru.

Jozef Doliňák
Jozef Doliňák
Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.