Rekonštrukcia bytu – na čo nezabudnúť?

rekonštrukcia bytu

Článok v skratke:

Rekonštrukcia bytu by mala byť poriadne premyslená a zorganizovaná.

Je potrebné dbať na presný harmonogram prác.

Ten je veľmi dôležitým prvkom, ktorý určuje úspech celkovej rekonštrukcie. 

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu alebo rekonštrukcia domu je vážna záležitosť. Bez ohľadu na rozsah prác si prerábka vyžaduje výbornú organizáciu, premyslené rozhodnutia a dobrý plán. Najideálnejšie je, kým prebieha rekonštrukcia bytu alebo domu, aby si členovia domácnosti našli prechodné bydlisko. Náročnejšie je, ak nie je možné vysťahovať sa. V našom článku vám prinášame niekoľko užitočných rád, na čo netreba zabúdať pri rekonštrukcii a ako ju zvládnuť.

Rekonštrukcia bytu – určite si rozsah prác

Rozsah prác je prvá vec, ktorú musíte zvážiť. Niekedy rekonštrukcia bytu alebo domu znamená drobné opravy poškodení, maľovanie stien na osvieženie, alebo výmenu starej podlahy. Niekedy je však rekonštrukcia rozsiahlejšia a zahŕňa aj búranie či presúvanie stien, kladú sa obklady alebo sadrokartón a mnoho ďalších činností. 

Určiť postupnosť a celý rozsah prác je potrebný aj z pohľadu tímu, ktorý sa má o obnovu postarať. Rozsah rekonštrukcie je potrebný aj na stanovenie cenovej ponuky alebo plánovanie rozpočtu.

Harmonogram prác je alfou a omegou

Rekonštrukcia bytu, a to bez ohľadu na rozsah prác by mala byť vykonaná s presne stanoveným harmonogramom. Harmonogram je mimoriadne dôležitý prvok, pretože vynechanie určitých etáp znemožní návrat k nim po absolvovaní iných.

Ak je rekonštrukcia bytu spojená s väčšími zásahmi, ako sú výmena elektroinštalácie, vodoinštalácie, plynu či kúrenia, práve tu treba myslieť na postupnosti prác. Posúdenie stavu stien, stropov či zárubní a určenie, či je potrebné steny búrať alebo premiestňovať, je etapou na začiatku prác. Zhodnotenie stavu podlahy a určenie či sa má vymeniť s trhaním, škrabaním alebo len prekrytím starej za novú – tieto činnosti už môžu byť vykonané v poradí vykonávaných činností. Dokončovacie práce akými sú maľovanie, kladenie panelov, dlaždíc – tieto práce môžu byť zaradené v záverečných činnostiach harmonogramu. Finálnou činnosťou sú podlahové lišty, ukončovacie lišty, spoje a ozdobné detaily. Nevyznáte sa v prerábkach a hľadáte firmu, ktorá pre vás vypracuje harmonogram prác, zhodnotí stav jednotlivých častí bytu a zrealizuje rekonštrukciu? U nás ste na správnom mieste. Vykonávame kompletné stavebné práce. Zastrešíme celý stavebný proces od projektu, cez realizáciu a následný servis. Kontaktujte nás ešte dnes.

Prečítajte si tiež:

Jozef Doliňák
Jozef Doliňák
Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.