Mediatel - firemný online marketing

Peľ, jeho benefity a špecifikácia

- 10. júla 2023
Kategórie
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Včelí peľ je prirodzená potravina, ktorá je pre naše telo veľmi cenná. 

Stojí za to ho jesť, aby ste sa starali o svoje zdravie.

Môžete ho jesť každý deň, pridávať si ho do obľúbených jedál alebo k nemu piť limonádu.

peľ

Včelí peľ a následne z neho vytvorený med je výborná nutričná potravina. Včely medonosné to vedia už viac ako 50 miliónov rokov. Moderná medicína na prednosti peľu prišla pomerne nedávno, a to v 20. storočí. Aké je zloženie tejto vzácnej kašičky a aké sú jej vlastnosti? Dočítate sa v článku nižšie.

Peľ a jeho zloženie

Peľ je rastlinné krmivo, ktoré obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, kompletnú sadu vitamínov a až 36 bioprvkov. Peľ sa vyznačuje vysokým obsahom exogénnych aminokyselín. Sú to organické zlúčeniny, ktoré vytvárajú proteín. Dôležité je skonzumovať ich čo najviac, pretože telo si ich nevie vyrobiť samo. 

Peľ obsahuje jednoduché cukry, akými sú fruktóza a glukóza, disacharidy a mastné kyseliny.  V peli sú v najväčšom množstve prítomné kyseliny – palmitová, linolová a linolénová. Cukry a mastné kyseliny sú pre telo zdrojom energie. Peľ je bohatý na provitamín A a vitamín E. V menšom množstve sú zastúpené ďalšie vitamíny rozpustné v tukoch a vitamín C. Peľ obsahuje veľké množstvo vitamínov B, ako sú vitamín B1, B2, kyselina listová, vitamín B6 a biotín. Okrem spomínaného peľ obsahuje fosfor, horčík a vápnik, ktoré zohrávajú v organizme dôležitú úlohu ako stavebný materiál. 

Ako jesť a piť zlatý prírodný produkt

Peľ sa dá jesť rôznymi spôsobmi. Môžete ho jesť priamo, teda len tak maškrtiť ako cukrík. Včelí peľ poslúži aj ako prídavok do omáčok, mäsa a šalátov. Mnoho ľudí jedáva peľ každé ráno, pridáva si ho do ovsených vločiek alebo ním ochucuje sendviče.

Piť peľ vo vode odporúčame tak, že ho rozpustíte predchádzajúci deň večer a vypijete ráno nalačno. Do takéhoto nápoja sa je vhodné pridať citrón, čerstvú uhorku, mätu či iné obľúbené ovocie, zeleninu, či bylinky a prípadne dosladiť medom. Ak hľadáte kvalitný med alebo produkty akými sú materská kašička, propolis či pochúťku akou sú orechy a sušené ovocie v mede, nahliadnite do našej ponuky.

Prečítajte si tiež:

·         Materská kašička – Provitamínový boh pre zdravie a vitalitu

·         Orechy a sušené ovocie v mede – zdravá a chutná pochúťka

·         Včelí med – zdravá maškrta pre celú rodinu

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať