Mediatel - firemn├Ż online marketing

Palmy a┬áin├ę rastliny do va┼íej z├íhrady

- 2. marca 2023
ilustrácia - web

Palmy v┬áz├íhrad├ích pom├íhaj├║ navodi┼ą trochu tropickej atmosf├ęry a┬áfarieb a pred─║┼żi┼ą letn├ę spomienky na cel├Ż rok.┬áNielen palmy, ale aj r├┤zne in├ę stromy a┬ákvety m├┤┼żu da┼ą z├íhrade ├║plne nov├Ż charakter.┬áPre┼żij├║ palmy v na┼íich klimatick├Żch podmienkach? Ak├ę ─Ćal┼íie rastliny s├║ vhodn├ę do na┼íich z├íhrad? Pre─Ź├ştate v┬á─Źl├ínku.

palmy

Palmy: ─Źo potrebujete vedie┼ą?

Ak├Ż druh palmy je vhodn├Ż do z├íhrady na Slovensku? Rodina paliem m├í viac ako 2 500 druhov, z ktor├Żch v├Ą─Ź┼íina rastie v tropickom a subtropickom podneb├ş. Palmy maj├║ v┼íak aj odrody, ktor├ę zn├í┼íaj├║ teploty pod nulou a niektor├ę dok├í┼żu pre┼żi┼ą aj v mrazoch a┼ż do -12 stup┼łov Celzia. 

Ke─Ć┼że palmy v pr├şrodnom prostred├ş n├íjdeme vo vysok├Żch nadmorsk├Żch v├Ż┼íkach v Himal├íjach ─Źi And├ích, mali by sa e┼íte viac vyrovna┼ą s na┼íimi klimatick├Żmi podmienkami. V slovensk├Żch z├íhrad├ích s├║ v┼íak st├íle vz├ícnos┼ąou, aj ke─Ć sa to pomaly men├ş. 

Aká palma do vašej záhrady?

Medzi palmy s vysokou odolnos┼ąou odpor├║─Źan├ę najm├Ą za─Ź├şnaj├║cim pestovate─żom, patria tak├ę druhy ako Fortune’s Hawthorn, ktor├í sa vyzna─Źuje chlpat├Żm kme┼łom a vej├írovit├Żmi listami, Wagnerova burina, ktor├í m├í taktie┼ż chlpat├Ż kme┼ł a n├ípadn├ę, ko┼żovit├ę listy, no─Źn├Ż p─żuzgier, ktor├Ż je pova┼żovan├Ż za najodolnej┼í├ş druh, preto┼że pre┼żije mr├íz a┼ż do -19 stup┼łov, ─Źi Palma ─Ź├şlska s perovit├Żmi listami v chladnom odtieni zelenej.

Okrem paliem m├┤┼żu va┼íe z├íhrady zdobi┼ą aj trvalky, bylinky, sukulenty, ale aj ihli─Źnat├ę stromy.┬á V┬ána┼íej ponuke n├íjdete ┼íirok├Ż v├Żber rastl├şn a┬ástromov vhodn├Żch do va┼íej z├íhrady, ale aj izbov├ę kvety, ktor├Żch m├íme ne├║rekom. Venujeme sa pestovaniu a n├ísledn├ęmu predaju okrasn├Żch rastl├şn ako aj tropick├Żch rastl├şn vr├ítane predaja semien.┬áNav┼ít├şvte n├ís, pr├şpadne nahliadnite do na┼íej ponuky na e-shope.

Na starosti m├ím prvotn├ę OnPage SEO techniky, technick├║ podporu a ├║pravy na weboch, LinkBuilding (tvorba sp├Ątn├Żch odkazov), reporty a intern├ę sledovanie poz├şci├ş.

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą