Mediatel - firemný online marketing

Ostrovný solárny systém – spoznajte jeho výhody

- 13. januára 2023
ilustrácia - web

Moderný ostrovný solárny systém od SMsolar prispeje k vašej nezávislosti na pripojení do verejnej elektrickej siete. Predstavuje totiž akúsi mini súkromnú elektráreň, ktorá využíva najdostupnejší a najlacnejší obnoviteľný zdroj – slnko.

Ostrovný solárny systém ako ekologicky aj ekonomicky výhodné riešenie

Ostrovný solárny systém je samostatnou fotovoltaickou elektrárňou, ktorá premieňa slnečné svetlo na elektrickú energiu. Tú môžete následne používať na ohrev vody (žiadané sú solárne panely na ohrev vody) alebo fungovanie elektrospotrebičov (osvetlenie, televízia, chladnička a i.). Ostrovný solárny systém je perfektným riešením, ako sa stať nezávislým od verejnej distribučnej siete. Aj v prípade neočakávaného výpadku prúdu budete fungovať v normálnom režime. Ďalšou výhodou je, že ostrovný solárny systém patrí k tzv. zeleným riešeniam. Fotovoltaika totiž spadá do kategórie obnoviteľných zdrojov energie, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Ostrovný solárny systém je riešením obzvlášť pre chaty či podobné priestory, kde nie je prístup do rozvodnej siete. Hodí sa aj na miesta s absenciou elektrickej prípojky, resp. na miesta, kde by jej vybudovanie bolo príliš nákladné alebo zdĺhavé.

ostrovný solárny systém

Jednoduché zapojenie ostrovného solárneho systému

Každý náš ostrovný solárny systém pozostáva z niekoľkých komponentov. Základ tvoria solárne (fotovoltaické) panely. Regulátor sa postará o nabíjanie. Dôležitým prvkom je menič napätia napojený na batérie. Ostrovný solárny systém si nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Obrovskou výhodu je, že počas dňa sa v batériách nahromadí dostatok elektrickej energie, ktorú môžete pokojne čerpať aj večer a v noci. Dodáme, že ostrovný solárny systém má jednoduché zapojenie. Stačí sa riadiť nenáročnou schémou. Samozrejme, v prípade akýchkoľvek otázok je vám k dispozícii naša technická podpora. Ostrovný solárny systém vám radi namontujeme. Kontaktujte nás pre viac informácií.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať