Mediatel - firemn├Ż online marketing

Nefunguj├║ce odkazy: Ak├ę n├ísledky m├í z├ínik str├ínok na internete?

- 25. j├║na 2024
ilustrácia - web

Webov├ę str├ínky sa menia a ─Źasto aj zanikaj├║. To prin├í┼ía aj nieko─żko probl├ęmov, napr├şklad nefunguj├║ce odkazy, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą frustr├íciu pou┼ż├şvate─żov a zhor┼íi┼ą SEO va┼íej web str├ínky. Ned├ívna ┼ít├║dia Pew Research Center odhalila, ┼że 38 % webov├Żch str├ínok z roku 2013 u┼ż dnes neexistuje. V tomto blogovom pr├şspevku sa pozrieme na to, pre─Źo s├║ nefunguj├║ce odkazy probl├ęmom, ako ich identifikova┼ą a ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste minimalizovali ich negat├şvny dopad.

nefunguj├║ce odkazy

─îo s├║ nefunguj├║ce odkazy a pre─Źo s├║ probl├ęmom?

Nefunguj├║ce odkazy, tie┼ż zn├íme ako m┼Ľtve odkazy alebo 404 odkazy, s├║ prepojenia, ktor├ę u┼ż neved├║ na existuj├║ci obsah. Ke─Ć pou┼ż├şvate─ż klikne na tak├Żto odkaz, je presmerovan├Ż na str├ínku s chybov├Żm hl├ísen├şm, ─Źo m├┤┼że sp├┤sobi┼ą frustr├íciu a zn├ş┼żi┼ą d├┤veryhodnos┼ą va┼íej webovej str├ínky. Nefunguj├║ce odkazy s├║ probl├ęmom z nieko─żk├Żch d├┤vodov:

  • Pou┼ż├şvate─żsk├Ż z├í┼żitok: Nefunguj├║ce odkazy m├┤┼żu frustrova┼ą n├ív┼ítevn├şkov a vies┼ą k tomu, ┼że opustia va┼íu str├ínku.
  • SEO: Vyh─żad├íva─Źe, ako napr├şklad Google, penalizuj├║ str├ínky s mnoh├Żmi nefunguj├║cimi odkazmi, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k zhor┼íeniu poz├şci├ş vo vyh─żad├ívan├ş.
  • D├┤veryhodnos┼ą: Nefunguj├║ce odkazy p├┤sobia neprofesion├ílne a m├┤┼żu zn├ş┼żi┼ą d├┤veryhodnos┼ą v├í┼ího webu.

Ako identifikova┼ą nefunguj├║ce odkazy na va┼íej str├ínke?

Identifik├ícia nefunguj├║cich odkazov je prv├Żm krokom k ich odstr├íneniu. Existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako to urobi┼ą:

  • Manu├ílna kontrola: Tento sp├┤sob je ─Źasovo n├íro─Źn├Ż, ale m├┤┼żete manu├ílne skontrolova┼ą v┼íetky odkazy na va┼íej str├ínke a┬átak n├íjs┼ą nefunguj├║ce odkazy.
  • N├ístroje na kontrolu odkazov: Existuj├║ r├┤zne online n├ístroje, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu identifikova┼ą nefunguj├║ce odkazy. Medzi popul├írne patr├ş Google Search Console, Ahrefs a Broken Link Checker.
  • SEO anal├Żza: Vykonajte SEO anal├Żzu va┼íej web str├ínky, ktor├í v├ím pom├┤┼że identifikova┼ą a opravi┼ą nefunguj├║ce odkazy. Odpor├║─Źan├í je optimaliz├ícia webu pre vyh─żad├íva─Źe v┬ár├ę┼żii profesion├ílov.

Ako opravi┼ą nefunguj├║ce odkazy

  • Aktualizujte alebo odstr├í┼łte nefunguj├║ce odkazy: Ak odkaz vedie na obsah, ktor├Ż u┼ż neexistuje, m├┤┼żete ho aktualizova┼ą na nov├Ż obsah alebo ho ├║plne odstr├íni┼ą.
  • Presmerovanie: Ak bol obsah presunut├Ż na nov├║ URL, nastavte presmerovanie, aby n├ív┼ítevn├şci a vyh─żad├íva─Źe boli automaticky presmerovan├ş na spr├ívnu str├ínku.
  • Kontaktujte majite─ża str├ínky: Ak nefunguj├║ce odkazy ved├║ na extern├║ str├ínku, sk├║ste kontaktova┼ą jej majite─ża a po┼żiada┼ą ho o aktualiz├íciu.

Prevencia je v┼żdy lep┼íia ne┼ż lie─Źba. Preto pravidelne kontrolujte svoju web str├ínku pomocou n├ístrojov na kontrolu odkazov, aby ste identifikovali a opravili nefunguj├║ce odkazy. Sna┼żte sa vytv├íra┼ą trval├ę odkazy, ktor├ę sa nebud├║ meni┼ą ani po aktualiz├ícii obsahu. Vytv├írajte kvalitn├ę SEO ─Źl├ínky a odkazujte na relevantn├Ż obsah na va┼íej vlastnej str├ínke, aby ste minimalizovali z├ívislos┼ą od extern├Żch odkazov. U┼żito─Źn├ę s├║ aj kvalitn├ę SEO slu┼żby, teda SEO firmy, ktor├ę vedia, ako zlep┼íi┼ą SEO a┬ápom├┤┼żu v├ím udr┼żiava┼ą va┼íe odkazy aktu├ílne aj┬áfunk─Źn├ę a┬áva┼ía webov├í str├ínka bude ├║spe┼ín├í.

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą