Mediatel - firemn├Ż online marketing

Nadrozmern├í doprava, na ktor├║ sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą

- 14. februára 2023
Kateg├│rie
ilustrácia - web

Nadrozmern├í doprava, tie┼ż naz├Żvan├í n├íkladn├í doprava alebo nadrozmern├í preprava, zah┼Ľ┼ła prepravu tovarov, ktor├ę prevy┼íuj├║ be┼żn├ę rozmery a hmotnosti povolen├ę pre be┼żn├║ cestn├║ alebo ┼żelezni─Źn├║ dopravu. Preprava nadrozmern├ęho n├íkladu je n├íro─Źn├í a vy┼żaduje zvl├í┼ítne opatrenia, ktor├ę zabezpe─Źia bezpe─Źnos┼ą tovaru a ostatn├Żch ├║─Źastn├şkov cestnej alebo ┼żelezni─Źnej dopravy.

nadrozmerná doprava

Nadrozmern├í doprava ÔÇô ─Źo v┼íetko zah┼Ľ┼ła t├íto na┼ía slu┼żba?

N├íkladn├í doprava a nadrozmern├í preprava pod na┼íim veden├şm m├┤┼że by┼ą realizovan├í r├┤znymi sp├┤sobmi, vr├ítane kami├│novej prepravy, lodnej dopravy, ┼żelezni─Źnej dopravy a letectva. Ke─Ć ide o┬ánadrozmern├║ dopravu m├┤┼że by┼ą potrebn├ę pou┼żi┼ą viacero sp├┤sobov prepravy a prepoji┼ą ich, aby sa dosiahla kone─Źn├í destin├ícia. V pr├şpade kami├│novej dopravy sa nadrozmern├ę n├íklady zvy─Źajne prepravuj├║ na ┼ípeci├ílnych n├íkladn├Żch vozidl├ích, ktor├ę s├║ vybaven├ę ┼ípeci├ílnymi technol├│giami, ako s├║ napr├şklad hydraulick├ę zdvih├íky, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ nakladanie a vykladanie nadrozmern├Żch tovarov. Pri cestnej doprave s├║ k dispoz├şcii aj ┼ípeci├ílne povolenia a dozorci, ktor├ş kontroluj├║ bezpe─Źnos┼ą prepravovan├ęho tovaru a pohybu vozidla. To v┼íetko zah┼Ľ┼ła nadrozmern├í doprava.

Ako prebieha cel├Ż proces nadrozmernej dopravy?

Pri lodnej doprave sa nadrozmern├ę n├íklady prepravuj├║ na ┼ípeci├ílnych lodiach, ktor├ę s├║ vybaven├ę zariadeniami na manipul├íciu s t├Żmito tovarmi, ako s├║ napr├şklad ┼ąa┼żn├ę l├ínce a ┼ąa┼żn├ę zariadenia. ┼Żelezni─Źn├í doprava m├┤┼że by┼ą pou┼żit├í na prepravu n├íkladu, ktor├Ż sa ned├í prepravi┼ą cestnou dopravou. V pr├şpade nadrozmern├Żch n├íkladov a┬ánadrozmernej dopravy, sa pou┼ż├şvaj├║ ┼ípeci├ílne ┼żelezni─Źn├ę vozidl├í s kapacitou na prepravu nadrozmern├Żch n├íkladov. Pri letectve sa nadrozmern├ę n├íklady prepravuj├║ na ┼ípeci├ílnych n├íkladn├Żch lietadl├ích, ktor├ę s├║ schopn├ę prepravova┼ą ┼ąa┼żk├ę a objemn├ę tovary na dlh├ę vzdialenosti. V pr├şpade prepravy z├íujmu o┬ánadrozmern├║ dopravu n├ís nev├íhajte kontaktova┼ą. Sme v├ím k┬ádispoz├şci├ş ihne─Ć.

Na starosti m├ím prvotn├ę OnPage SEO techniky, technick├║ podporu a ├║pravy na weboch, LinkBuilding (tvorba sp├Ątn├Żch odkazov), reporty a intern├ę sledovanie poz├şci├ş.

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą