Mediatel - firemn├Ż online marketing

Most zo ┼żeleza a┬ábet├│nu ÔÇô v┼íetko o┬ámateri├íloch

- 10. j├║la 2023
ilustrácia - web

─îl├ínok v skratke:

Most skon┼ítruovan├Ż z kombin├ície ┼żeleza a bet├│nu je predur─Źen├Ż na dlhoro─Źn├║ bez├║dr┼żbovos┼ą.

┼Żelezobet├│nov├í kon┼ítrukcia u t├Żchto mostov zaru─Źuje ich odolnos┼ą vo─Źi statick├ęmu a┬ádynamick├ęmu za┼ąa┼żeniu a┬áhrdzaveniu.

most

Most skon┼ítruovan├Ż zo ┼żeleza a┬ábet├│nu inak naz├Żvan├Ż ako ┼żelezobet├│nov├Ż most, je mimoriadne odolnou stavbou. ┼Żelezobet├│n je v┬ájednoduchosti povedan├ę bet├│n vystu┼żen├Ż oce─żov├Żmi vlo┼żkami, ktor├ę sa umiest┼łuj├║ v miestach, kde vznikaj├║ nap├Ątia presahuj├║ce pevnos┼ą bet├│nu.┬á─îo s├║ to vlastne ┼żelezobet├│nov├ę mosty a┬ápre─Źo sa ┼żelezobet├│n pri stavbe mostov vyu┼ż├şva tak ─Źasto? Do─Ź├ştate sa v┬á─Źl├ínku.

Most zo ┼żelezobet├│nu

Most, ktor├Ż tvoria ┼żelezobet├│nov├ę kon┼ítrukcie sa vyzna─Źuje t├Żm, ┼że sa v ┼łom sp├íja bet├│n s pr├║tmi z kon┼ítruk─Źnej ocele. Tieto dva materi├íly m├┤┼żu efekt├şvne spolupracova┼ą, preto┼że maj├║ rovnak├║ pri─żnavos┼ą a tepeln├║ roz┼ąa┼żnos┼ą. ┼Żelezobet├│nov├í kon┼ítrukcia sa vytvor├ş naliat├şm bet├│novej zmesi na v├Żstu┼żn├Ż skelet zostaven├Ż v debnen├ş. 

Bet├│n a oce─ż s├║ materi├íly, ktor├ę sa navz├íjom dop─║┼łaj├║, preto┼że bet├│n je materi├íl, ktor├Ż pren├í┼ía tlakov├ę nap├Ątia, ale m├í aj n├şzku pevnos┼ą v ┼ąahu. Oce─ż na druhej strane pren├í┼ía ┼ąahov├ę nap├Ątia v hotovej kon┼ítrukcii. V├Żsledkom toho je, ┼że most m├┤┼że unies┼ą ove─ża v├Ą─Ź┼íie za┼ąa┼żenie, ako by to bolo mo┼żn├ę napr├şklad pri pou┼żit├ş samotn├ęho bet├│nu.

Vyu┼żitie ┼żelezobet├│nu

┼Żelezobet├│nov├ę kon┼ítrukcie sa vyu┼ż├şvaj├║ nielen na v├Żstavbu mostov, ale napr├şklad aj na v├Żstavbu priemyseln├Żch h├íl, hotelov alebo obytn├Żch budov ─Źi na stavbu objektov, ktor├ę s├║ v neust├ílom kontakte s vodou. Daj├║ sa pou┼żi┼ą pri stavbe takmer ka┼żd├ęho prvku stavby ÔÇô nielen na vytvorenie z├íkladov, ale aj stien ─Źi schodov. 

┼Żelezobet├│nov├ę kon┼ítrukcie maj├║ mnoho v├Żhod.┬áPrvou z nich je sloboda vytv├írania zlo┼żit├Żch prvkov a┬á┼ítrukt├║r. ─Äal┼íou v├Żhodou je odolnos┼ą vo─Źi vysok├ęmu statick├ęmu a dynamick├ęmu za┼ąa┼żeniu ako aj odolnos┼ą vo─Źi kor├│zii. Pr├íve pre tieto vlastnosti je z┬ánich postaven├Ż nejeden most.┬áN├íklady na v├Żstavbu ┼żelezobet├│novej kon┼ítrukcie s├║ relat├şvne n├şzke a n├şzke s├║ aj n├íklady spojen├ę s jej ├║dr┼żbou.┬áZa zmienku tie┼ż stoj├ş, ┼że s├║ bezpe─Źn├ę, preto┼że pr├şpadn├ęmu po┼íkodeniu bude predch├ídza┼ą siln├í puklina, ktor├í umo┼ż┼łuje dostato─Źne r├Żchlo reagova┼ą. V├Żsledkom ─Źinnosti na┼íej spolo─Źnosti je nejeden skon┼ítruovan├Żm most. Realizujeme pre v├ís tie┼ż in┼żinierske stavby, zemn├ę a v├Żkopov├ę pr├íce a pozemn├ę stavby. V┬ápr├şpade potreby n├ís nev├íhajte kontaktova┼ą.

Na starosti m├ím prvotn├ę OnPage SEO techniky, technick├║ podporu a ├║pravy na weboch, LinkBuilding (tvorba sp├Ątn├Żch odkazov), reporty a intern├ę sledovanie poz├şci├ş.

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą