Mediatel - firemný online marketing

Montáž pletiva – ako na to?

- 8. februára 2023
ilustrácia - web

Montáž pletiva nie je jednoduchá záležitosť. Oplotenie pozemku pomocou pletiva je ideálne predovšetkým pre tých, ktorých pozemok má veľkú výmeru a plánujú pozdĺž pletiva vysadiť zeleň. Na výber máme veľa možností a rôzne ploty sa dajú použiť v rôznych situáciách. Kedy a prečo by ste sa však mali rozhodnúť práve pre takéto riešenie? A ako správne nainštalovať pletivo na plot? Dozviete sa v článku.

montáž pletiva

Montáž pletiva – kedy a prečo?

Jedným z typov oplotenia, ktoré je už roky veľmi obľúbené, je pletivo. Ploty z pletiva sú považované za jedno z  najjednoduchších riešení, keď chcete oplotiť svoj pozemok. Práve v tejto jednoduchosti je dôvod obľúbenosti pletivového oplotenia. Navyše má oveľa viac výhod. Prvou z nich je cena oplotenia, ktorá je neporovnateľne nižšia, než ceny iných konštrukcií plotov.

Montáž pletiva je rýchla a pletivo je odolné, čiže svoju základnú funkciu plní dokonale. Preto je vhodné na oplotenie akéhokoľvek typu pozemku, najmä takého, ktorý je potrebné zabezpečiť čo najskôr. Navyše, nie každá strana nehnuteľnosti vyžaduje krásny, ale aj drahší typ plotu. Niekedy je sieťka tým najlepším riešením, najmä keď nechcete, aby vám niečo bránilo vo výhľade.

Ako si poradiť s montážou pletiva?

Ak už máte zakúpené všetky potrebné prvky a dostatočné množstvo pletiva, môžete pristúpiť k činnosti, akou je montáž pletiva. Najprv však musíte plochu poriadne pripraviť, t.j. odstrániť vegetáciu, väčšie kamene a iné veci, ktoré vás môžu rušiť a označovať líniu plota. Potom vykopete otvory pre stĺpiky. Priemer otvorov by mal byť asi 30 centimetrov a mali by byť od seba vzdialené asi 2,5 metra. Následne montujete stĺpiky, ktoré upevníte pomocou betónu.

Ďalším krokom je inštalácia napínacieho drôtu. Inštaláciu začínate od štartovacieho alebo rohového stĺpika a na tento účel používate napínaciu tyč s upevňovacím pásom a skrutkami s okom. Poslednou vecou je  uchytenie samotnej sieťky a jej správne zastabilizovanie. Pre tých, ktorí chcú zabrániť napríklad prieniku zveri na pozemok poslúži podhrabová doska, ktorá sa inštaluje v dolnej časti plotu. Ak sa necítite na montáž pletiva, obráťte sa na nás.  Zrealizujeme pre vás montáž pletivových oplotení od návrhu až po realizáciu. Ponúkame kompletný sortiment pre oplotenia – plotové dielce, príchytky, pletivá a mnoho ďalšieho.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať