Mediatel - firemný online marketing

Maľovanie – ako ochrániť nábytok?

- 10. februára 2023
Kategórie
ilustrácia - web

Z času na čas čaká každý byt alebo dom rekonštrukcia s menším zásahom sú maliarské práce.  Či už ide o samotné maľovanie stien, tapetovanie, odstraňovanie omietok či nanášanie finálnych náterov, každá z týchto činností dodá interiéru nový nádych. Všetky tieto činnosti prinášajú svieži efekt, no pre nábytok predstavujú vážnu hrozbu. Viete, ako nábytok chrániť? Pred tým, než začnete maľovanie stien, prečítajte si rady, ako uchrániť zariadenie bytu a ostatné povrchy pred znečistením.

maľovanie

Ako sa pripraviť na maľovanie?

Rekonštrukcia bytu vrátane maľovania stien by mala byť vopred starostlivo pripravená, aby ste minimalizovali prípadné straty a škody. Ako ochrániť všetko nábytok a predmety v objekte?

Najefektívnejšou metódou je zobrať z prerábanej miestnosti všetko, čo sa dá. Menšie predmety odporúčame zabaliť do kartónových krabíc a krabice uzavrieť. Vďaka tomu neprenikne do nich prach a predmety ostatnú čisté. Keď skončíte maľovanie, zaiste budete vďační, že aspoň tieto predmety ostali čisté. S ťažším nábytkom, ktorý nemáte kam vyniesť je to náročnejšie. Odporúčame presunúť ho do stredu miestnosti a dôkladne oblepiť maliarskou fóliou. Z izby odporúčame vyniesť nábytok čalúnený látkami, ako sú pohovky alebo kreslá. Ich čistenie by bolo oveľa náročnejšie. 

Čo všetko potrebujete zakryť pred začatím maľovania?

Rekonštrukcia bytu alebo rekonštrukcia domu realizovaná činnosťou, akou je maľovanie bude vyžadovať menej práce s čistením, ak zakryjete nielen nábytok, ale aj ostatné zariadenie. Pamätať treba aj na menej zrejmé prvky, ktoré vyžadujú ochranu. 

Elektrické zásuvky sa oplatí zakryť maliarskou fóliou, ak ich neodskrutkujete zo steny. Samozrejme, odskrutkovanie prácu uľahčí a bude estetickejšie, ale nie je to nutnosť. Okenné rámy je dobré taktiež prelepiť papierovou páskou. Aj keď nemaľujete v ich bezprostrednej blízkosti, kvapôčky farby zo štetca tam môžu skončiť celkom nebadane. Zverte maľovanie svojho príbytku do rúk odborníkov. Okrem tejto činnosti pre vás zrealizujeme rekonštrukciu domu, bytu, stavebné práce ako sadrokartón, murárske práce či projektovú činnosť. Ozvite sa nám a dohodnite si s nami obhliadku, kde vám poskytneme informácie ako sú napríklad cena za maliarske práce v meste Bratislava, cena práce za murovanie , cena za stierkovanie.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať