Mediatel - firemný online marketing

Fotovoltika – cesta k výrobe vlastnej energie zo slnka

- 9. novembra 2022
ilustrácia - web

Ako prekabátiť neustále stúpajúce ceny za energie? Riešením je fotovoltika. Predstavuje výrobu vlastnej energie prostredníctvom slnečného žiarenia. Fotovoltika (označovaná aj ako fotovoltaika) je rýchlonávratnou investíciou, a preto naberá na popularite aj medzi Slovákmi. Ušetrite vďaka nej aj vy.

Fotovoltika ako riešenie budúcnosti

V GrünPowerTech vieme, že fotovoltika patrí k tzv. zeleným riešeniam. Je šetrná k prírode, keďže pracuje s obnoviteľnými zdrojmi bez zbytočného zaťažovania životného prostredia. Získanú energiu môžete využiť nielen na vykurovanie, ale aj na osvetlenie, vetranie (rekuperácia) či bežnú prevádzku svojej domácnosti alebo firmy. Fotovoltika – to sú fotovoltické panely, vďaka ktorým sa uskutočňuje premena slnečného svetla na energiu. Ich životnosť je rátaná na desaťročia aj vďaka kvalitným materiálom a vynikajúcej odolnosti voči celoročným poveternostným podmienkam. K najpopulárnejšiemu riešeniu patrí fotovoltika vo forme on-grid. Ide o priame napojenie vašej súkromnej fotovoltickej mini elektrárne na verejnú distribučnú sieť.

fotovoltika

Fungovanie fotovoltiky

Fotovoltika je prostá. Fotovoltické panely premenia svetelnú energiu na jednosmerný prúd, a to pomocou fotoelektrického javu. Následne sa pretransformuje na striedavý prúd. Získaná energia sa najčastejšie využíva na pohon rôznych elektrických spotrebičov (práčka, mikrovlnka, sušička oblečenia, umývačka riadu, mixér atď.). Fotovoltika umožňuje bezproblémovú spotrebu energie, ktorú fotovoltické panely vyrobia. V prípade nespotrebovanej energie sa nemusíte obávať jej straty. Jednoducho si ju odložíte do virtuálnej batérie a neskôr ju môžete využiť počas chvíľ, keď nastane absencia slnečného žiarenia (napríklad v noci). Naša ponuka je mimoriadne bohatá a zahŕňa dodanie, montáž aj servis našich zariadení – fotovotlika, rekuperačné jednotky, fotovoltaické systémy, tepelné čerpadlo či slnečné kolektorové systémy, t. j. zariadenia, ktoré umožňujú nové princípy využívania prírodných zdrojov s dôrazom na ekologickosť aj ekonomickosť.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať