Mediatel - firemný online marketing

Exteriérové farby – viete ako ich správne aplikovať?

- 10. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Exteriérové farby nanášajte počas pekných slnečných dní, tým daždivým sa rozhodne vyhnite.

Farebné a ochranné nátery vydržia dlhšie pokiaľ ich správne aplikujete.

Vyberte si farby od overených výrobcov.

exteriérové farby

Maľujete v exteriéri? Použite kvalitné exteriérové farby a maľujte či natierajte za pekného počasia. To je v skratke základné pravidlo pri maľovaní a natieraní plôch v exteriéroch. Dážď a vietor náterom neprospievajú. Sychravému, vlhkému či daždivému počasiu sa preto radšej vyhnite.

Ako si vybrať vhodné exteriérové farby?

Exteriérové farby vyberajte podľa toho, čo s nimi plánujete maľovať alebo natierať. Na každý povrch môžu byť potrebné iné exteriérové farby. Ako napríklad exteriérové farby na kovy, exteriérové farby na drevo či exteriérové farby na omietku a podobne.

U nás v XFARBY nájdete široký výber kvalitných exteriérových farieb. Samozrejme, ponúkame vám exteriérové aj interiérové farby s vysokou farebnou stálosťou. V našej ponuke nechýbajú farby na drevo ani priemyselné farby s vysokou odolnosťou. Samozrejmosťou sú aj čistiace prostriedky HG, ktoré sa vám po maľovaní určite zídu.

Ako správne aplikovať exteriérové nátery?

Pri maľovaní a natieraní v exteriéroch je počasie hlavným faktorom, ktorý dokáže ovplyvniť stálosť, vzhľad aj odolnosť náteru. Zlaté pravidlo hovorí, že v exteriéroch je vhodné maľovať a natierať počas pekných slnečných dní alebo vtedy, keď je slnko mierne pod mrakom.

Počas daždivých, veterných alebo príliš chladných dní môžu byť poškodené kvalitatívne vlastnosti farby alebo náteru. Pomalšie bude prebiehať aj schnutie náteru. Vyhýbať by ste sa mali najmä dažďu a vlhkosti, ktorá by mohla priamo poškodiť konzistenciu náteru alebo spôsobiť fľaky, bubliny a iné nerovnosti na nátere. Vybrať si nezabudnite kvalitné exteriérové farby, ktoré nájdete v našej ponuke na našom e-shope. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Prečítajte si tiež:

Priemyselné farby – výborná kvalita a perfektná odolnosť

Farby na drevo – ako si právne vybrať?

Prečo si vybrať čistiace prostriedky HG?

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať