Mediatel - firemný online marketing

Expandery namiesto činiek?

- 15. júla 2021
ilustrácia - web

Expandery pri správnom používaní dokážu celkom nahradiť klasické cvičenie s činkami, náradím či strojmi v posilňovni. Gumy na cvičenie sú univerzálnymi pomôckami na posilňovanie a spevnenie svalstva, rehabilitáciu či chudnutie, ktoré spolu s mnohými ďalšími cvičebnými, rehabilitačnými a relaxačnými pomôckami nájdete v našom internetovom obchode FYZIO.SHOP s. r. o..

Čo sú to expandery?

Expandery sú univerzálne pomôcky na cvičenie, ktoré by vám nemali chýbať či už sa snažíte posilniť svalstvo, spevniť vybrané partie tela alebo schudnúť nejaké to kilečko do plaviek. Expandery sú tiež jedinečnou rehabilitačnou pomôckou vhodnou pri poúrazových stavoch, po operáciách, artroskopii, ale i pre športovcov či bežných ľudí, ktorí dbajú na zdravie svojho tela. S expandermi čiže gumami na cvičenie môžete cvičiť rozličné cviky so záťažou, ktorá vám je príjemná, vybrať si môžete expandery so silným odporom, expandery so stredným odporom či expandery s nízkym odporom a tréning prispôsobiť vašim možnostiam.

Správnym použitím expanderov dokážete celkom nahradiť či vylepšiť klasický tréning s činkami a vďaka ich tvaru si ich pokojne môžete pribaliť do batožiny na dovolenku či služobnú cestu.

expandery

Ako správne cvičiť a rehabilitovať s expandermi?

Gumy na cvičenie môžete použiť ako samostatnú cvičebnú pomôcku, no pre dosiahnutie dokonalého výsledku je vhodné ich kombinovať s sm systém gumami, ktoré tréningu dodajú i zdravotnú stránku a postarajú sa o komplexné precvičenie svalových reťazcov. Dôležité je i správne uvoľnenie namáhaného svalstva, pravidelná masáž chodidiel, dlaní či iných partií tela použitím masážneho valca či masážnych loptičiek, ktoré môžete použiť samostatne ihneď po tréningu alebo si dopriať chvíľku na relax a vďaka masážnym olejom zrelaxovať nie len telo, ale i myseľ.

Mohlo by vás zaujímať