Mediatel - firemný online marketing

Elektroinštalačné práce v rodinnom dome

- 2. októbra 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Elektroinštalačné práce je potrebné vykonávať odborne a s patričnými znalosťami.

Iba skúsený elektrikár vie, ako zrealizovať dobre fungujúcu a bezporuchovú inštaláciu.

Odborník navyše zabezpečí bezpečnosť členov domácnosti.

elektroinštalačné práce

Elektroinštalačné práce realizované v rodinnom dome musia byť vykonané odborne a ľuďmi, ktorí sa tejto činnosti skutočne rozumejú. Elektroinštalácia v rodinnom dome musí zaručiť nielen bezproblémovú prevádzku elektrických zariadení, ale aj bezpečnosť členov domácnosti. Na čo nezabudnúť a na čo si dať obzvlášť pozor pri návrhu a realizácii elektroinštalácie? Opýtali sme sa odborníkov, ktorí realizujú elektroinštalačné práce v meste Bratislava a okolí.

Elektroinštalačné práce – vonkajšia a vnútorná inštalácia

Ak je budova pripojená na elektrickú energiu, na rad prichádzajú vonkajšie a vnútorné elektroinštalačné práce. Pri vonkajších elektroinštaláciách sa nimi nepokrýva len objekt, ale aj celá nehnuteľnosť. Brána, príjazdová cesta, terasa či dokonca záhrada predsa potrebujú osvetlenie. Vonkajšie elektroinštalácie by mali spĺňať prísnejšie bezpečnostné podmienky z dôvodu väčšieho rizika úrazu elektrickým prúdom a vystavenia káblov poškodeniu izolácie v dôsledku meniacich sa poveternostných podmienok, vody, ale aj mechanického poškodenia. Treba pamätať tiež na to, že do zeme možno použiť len káble s pevnou izoláciou s označením YKY.

Vnútorná elektroinštalácia ponúka väčšiu voľnosť pri jej plánovaní, než vonkajšia elektroinštalácia. Odporúčame nešetriť na počte zásuviek a svetelných zdrojov. Staré normy jedna zásuvka na 6 metrov štvorcových miestnosti sú zastarané a zásuvky sa čoraz viac umiestňujú na každú zo štyroch stien. To všetko vyplýva z neustále rastúceho počtu elektrických zariadení v obydliach. Používanie rozdeľovačov a predlžovacích káblov je jednoducho ťažkopádne. Aj keď na danom mieste spočiatku neplánujete žiadne zariadenie, stále sa oplatí mať tam niekoľko zásuviek alebo zastrčených zásuvkových boxov. Je lepšie už v začiatkoch vyrobiť dva rôzne okruhy alebo ešte viac okruhov a zásuviek, než v budúcnosti upravovať hotové elektroinštalácie.

Nechajte montáž elektriny na odborníkov

Základom pre správne prevedenie elektroinštalácie v dome je dobre pripravená inštalačná schéma, ktorá musí zohľadňovať počet napájacích prijímačov, ich presné umiestnenie a špecifickosť káblovej inštalácie.

Elektroinštalačné práce v rodinnom dome je potrebné inštalovať presne tak, ako je uvedené v projekte inštalácie a v súlade s predpokladmi projektanta. Okrem toho sa neodporúča realizovať elektroinštalačné práce svojpomocne, bez potrebných znalostí a zručností. Táto práca je mimoriadne zodpovedná a v žiadnom prípade nemôže dôjsť k chybám. Zverte elektroinštalačné práce do našich rúk. Spoľahnite sa na odbornosť a niekoľkoročnú prax. Okrem klasických elektroinštalačných prác pre vás zrealizujeme zabezpečenie domu, ktoré zaručí montáž kamerových systémov pod našou taktovkou. Kontaktujte nás ešte dnes.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať