Mediatel - firemný online marketing

Efektívny návod ako namontovať tatranský profil ✅

- 10. novembra 2020
ilustrácia - web

Tatranský profil je čoraz častejšie využívaným typom dreveného obkladu. Krásny a oku lahodiaci dizajn, vysoká odolnosť, dlhá životnosť a ďalšie výhody sú práve to, čo ho robia jedinečným. Okrem toho je tiež možné ho namontovať do interiéru aj exteriéru a jeho cena je v porovnaní s množstvom popredných vlastností viac ako prijateľná. Ako ale správne a rýchlo namontovať tatranský profil? To sa dočítate v našom článku.

Tatranský profil od pila-pali.sk
Tatranský profil od pila-pali.sk

Montáž tatranského profilu sa realizuje na nosnú konštrukciu tvorenú z drevených lamiel primeranej veľkosti. Na steny a stropy pripevníte strešné laty či drevené fošne vhodnými skrutkami, ktoré by mali byť aspoň 3x dlhšie ako hrúbka drevených fošní či strešných lát.

Strešné laty od pila-pali.sk
Strešné laty od pila-pali.sk

Nosná konštrukcia tatranského profilu by mala byť vytvorená aspoň z dvoch drevených lamiel, ktoré budú rovnobežne umiestnené v správnej vzdialenosti. Tá priamo závisí od hrúbky a hmotnosti panelov. Platí tiež zlaté pravidlo – čím hustejšia nosná konštrukcia, tým odolnejšie obloženie tatranského profilu. Pri obložení tatranského profilu je na záver potrebné orezať rohy pod 45 stupňovým uhlom. Vďaka tomu vznikne pozvoľný prechod k rohom.

Osobitý dôraz je potrebné klásť na vlhkosť drevených lamiel. Tatranský profil by nemal byť umiestnený na vlhkej stene a v prípade takého umiestnenia je potrebné zabezpečiť adekvátnu impregnáciu drevených fošní a tiež prúdenie vzduchu medzi drevenými lamelami a stenou. Taktiež nie je vhodné vytvárať nosnú konštrukciu z čerstvo narezaného dreva – časom totiž môže dôjsť k deformácií počas procesu sušenia. Ak chcete mať doma tatranský profil z kvalitného dreva, navštívte stránku Píla Pali, na ktorej si môžete objednať online drevo, rezivá a drevné obklady a získate všetky potrebné drevené materiály pre vaše potreby. Nájdete u nás strešné laty, drevené fošne, dosky, hranoly či krovy. Neváhajte a navštívte našu stránku pila-pali.sk ešte dnes.

Mohlo by vás zaujímať