Mediatel - firemný online marketing

Drevené parkety na podlahové kúrenie? Je to správna voľba?

- 11. septembra 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Drevené parkety na podlahové kúrenie sú mimoriadne praktické a príjemné na používanie. 

Efektívne prepúšťajú teplo z podlahového kúrenia.

Miestnostiam dodajú noblesu a eleganciu.

drevené parkety na podlahové kúrenie

Drevené parkety na podlahové kúrenie sú spolu s týmto typom kúrenia kombináciou, ktorá je veľmi obľúbená. Teplo, ktoré sa šíri rovnomerne po celej miestnosti, je lákavou alternatívou k radiátorom, ktoré vyžadujú neustále nastavovanie a poskytujú najmenšie množstvo tepla tam, kde je to najviac potrebné, a to pri nohách. Ak zvažujete drevené parkety a podlahové kúrenie mali by ste vedieť, že nie všetky typy drevených podláh budú funkčne ladiť s podlahovým vykurovaním. Prečítajte si náš článok na tému drevené parkety na podlahové kúrenie a dozveďte sa viac.

Drevené parkety na podlahové kúrenie – ako si správne vybrať?

Na mnohých fórach a u mnohých názorov ľudí sa môžete stretnúť s názorom, že drevo nemá rado zmeny teplôt a vedie teplo menej ako iné materiály. Iné názory tvrdia, že zmršťovanie dreva vplyvom zmien teploty môže spôsobiť nevzhľadné medzery medzi doskami alebo, že hrubé drevené parkety sú blokádou šírenia tepla. Pri nesprávnom výbere drevených parkiet to síce môže byť pravda, avšak na trhu je veľa takých drevených parkiet, kde sa vyššie popísané problémy určite nikdy nevyskytnú. Ako si správne vybrať drevené parkety na podlahové kúrenie?

Najdôležitejším prvkom, ktorý treba zvážiť, je druh dreva. Nie všetky druhy dreva reagujú rovnako na zmeny teploty a vlhkosti a nie všetky majú rovnaký koeficient tepelnej vodivosti. Ak zvažujete drevené parkety na podlahové kúrenie, vyberte si drevo ako dub, iroko, doussie a teak. Ďalším dôležitým bodom pre drevené parkety na podlahové kúrenie je ich hrúbka, ktorá by nemala presiahnuť 1,5 cm. Vďaka tomu bude vedenie tepla optimálne.

Parkety a podlahové kúrenie – tajomstvo úspechu spočíva v montáži

Ak zvažujete drevené parkety na podlahové kúrenie mali by ste vedieť, že výber správnych parkiet nie je všetko. Dôležitá je aj odborná montáž. A práve z tohto dôvodu ponúkame našim zákazníkom nielen predajné služby, ale aj montážne. 

Naši odborníci dokonale vedia, ako pripraviť podklad a ako položiť parkety, aby efekt bol nielen krásny, ale aj efektívny a aby parkety prepúšťali potrebné teplo. Okrem toho si dávame záležať aj na použitých materiáloch a používame ekologicky nezávadné lepidlá. Spoľahnite sa na profesionálov, ktorí okrem drevených parkiet pre vás zrealizujú aj vonkajšie terasy, ale aj činnosti, akými je renovácia a brúsenie parkiet. Kontaktujte nás ešte dnes.

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať