Mediatel - firemný online marketing

Aký matrac si vybrať pre komfortný spánok?

- 1. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Neprávne vybratý matrac vám môže privodiť množstvo problémov.

Dbajte na kúpu kvalitného matraca, je to dôležité pre vašu chrbticu a celkovú pohodu.

Všímajte si parametre ako stupnica tvrdosti, zóny tvrdosti, bodová alebo povrchová elasticita.

matrac

Neprávne zvolený matrac môže vyvolať množstvo problémov. Môžete mať problémy s bolesťami krku, chrbtice a svalov alebo sa vám nepodarí vôbec zaspať a otáčanie sa zo strany na stranu na nedostatočnej opore bude bolestivé a únavné. Aký matrac si vybrať, aby bol zaistený kvalitný spánok? Prečítajte si náš článok.

Prečo je dobrý matrac na spanie taký dôležitý?

Dobre zvolený matrac je základom pre zachovanie vysokej spánkovej hygieny. Len vďaka vhodnej podpore, ktorá bude ušitá na mieru konkrétnemu užívateľovi, bude odpočinok hlboký a skutočne relaxačný. To je dôležité najmä pre stav chrbtice a celkovú pohodu.

Príliš tvrdý, príliš mäkký alebo nerovný matrac môže viesť nielen k bolestiam chrbta, krčnej chrbtice, problémom so zaspávaním a kvalitou spánku, podráždenosti, ospalosti a nesústredenosti, ale aj k vážnejším zdravotným následkom. Telo, ktoré nemá šancu na regeneráciu a skutočný oddych, si bude vyžadovať starostlivosť. Trvalý stav nedostatku spánku môže dokonca viesť k obezite, cukrovke, črevným ochoreniam či rakovine.

Na aké vlastnosti by ste si mali dať pozor?

Tvrdosť akú má matrac a jeho konštrukcia by mala byť prispôsobená osobe, ktorá na ňom bude spať. Mali by ste brať na vedomie rast, telesnú hmotnosť, vek, alergie a možné ochorenia – napríklad poruchy chrbtice, problémy s krvným obehom. 

Pri výbere konkrétneho modelu matraca sa prihliada na parametre ako stupnica tvrdosti, zóny tvrdosti, bodová alebo povrchová elasticita, výplň jednotlivých vrstiev matraca či antibakteriálne a antialergické vlastnosti. To všetko má ovplyvniť kvalitu nášho spánku a poskytnúť výbornú oporu pre chrbticu v polohe, ktorú v noci najčastejšie zastávame. Radi vám pomôžeme s výberom vhodného matraca. Nahliadnite do našej širokej ponuky, prezrite si čo vás zaujíma a v prípade potreby nás kontaktujte. Naše matrace patria ku najkvalitnejším na trhu. Okrem nich ponúkame koberce, metrový a bytový textil, galantériu a umelú trávu.

Prečítajte si tiež:

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať