Mediatel - firemný online marketing

Ultrazvuková čistička do salónu krásy – akú vybrať?

- 10. júla 2023
ilustrácia - web

Článok v skratke:

Ultrazvuková čistička a jej špeciálna konštrukcia vedie k procesu čistenia a dezinfekcie predmetov. 

Tieto procesy prebiehajú ponorením predmetov do čističky.

Čistiaci účinok závisí od  ultrazvukovej frekvencie, účinnosti meniča, teploty kvapaliny, tlaku – tzv. akustického vetra alebo chemického zloženia kvapaliny.

ultrazvuková čistička

Ultrazvuková čistička môže byť efektívnym pomocníkom v každom kozmetickom či kaderníckom salóne. Ak zvažujete  kúpu prístroja, akým je ultrazvuková čistička, pozývame vás na prečítanie nášho článku. V článku vám vysvetlíme, kedy by ste si mali ultrazvukovú čističku zadovážiť.

Ultrazvuková čistička – kedy áno a kedy nie?

Ultrazvuková čistička nemusí byť potrebná v prípade, ak v salóne používate nástroje, ktoré sa ľahko čistia. Ide napríklad o sú nožnice alebo kliešte na manikúru a pedikúru. Tie stačí pri dodržiavaní základných hygienických pravidiel čistiť ručne.

Ultrazvuková čistička je naopak potrebná v prípade, že používate frézy a nástroje, ktoré majú ťažko dostupné miesta, drsný povrch alebo sa všeobecne nepohodlne čistia. Zvyšky pokožky z pórov frézy drhnutím kefou neodstránite a použitím silných chemikálií zničíte alebo v lepšom prípade skrátite životnosť frézy. Tieto zvyšky pri nedostatočnom odstránení predstavujú riziko vzniku živnej pôdy pre plesne a patogény.

Akú čističku si vybrať?

Naša rada znie – zamerajte sa na veľkosť. Najprv si zmerajte najdlhší, najväčší nástroj, ktorý bude musieť ultrazvuková čistička vyčistiť a na základe toho určte, aká by mala byť jej minimálna veľkosť. 

Na základe svojich skúseností a množstva použitých nástrojov zhodnoťte, aký je jednorazový počet nástrojov, ktoré vyčistíte a vysterilizujete, aby ste ich vložili len raz, umyli a nestrácali čas. Vyberte si čističku pre váš domov alebo podnikateľský priestor. V našej ponuke nájdete aj prípravky do ultrazvukových čističiek AG Max a agmax. Ozvite sa nám a ochotne vám poradíme nielen s výberom prístroja, ale aj s prostriedkami potrebnými na chod čističky.

Prečítajte si tiež:

Na starosti mám prvotné OnPage SEO techniky, technickú podporu a úpravy na weboch, LinkBuilding (tvorba spätných odkazov), reporty a interné sledovanie pozícií.

Mohlo by vás zaujímať