Mediatel.sk ZlateStranky.sk Ekonomické ukazovatele Ja potrebujem MediatelYext SuperProfil SEO Optimalizácia Google PPC WEB Design miniZS

mStránky – webové stránky optimalizované pre mobilné telefóny

Spoločnosť MEDIATEL predstavila novú službu www.mstranky.sk pre jednoduché vytváranie a prevádzkovanie webových stránok optimalizovaných pre mobilné telefóny.

Užívateľ si tak môže prostredníctvom jednoduchého webového rozhrania sám vytvoriť vlastný web alebo mobilný blog s textami, obrázkami, ľubovoľnou štruktúrou a množstvom ďalších funkcií. Technológia mStránok vie automaticky rozpoznať typ mobilného telefónu užívateľa, takže automaticky prispôsobí prehliadaný obsah displeju daného telefónu. Okrem neobmedzeného priestoru pre svoj vlastný mobilný web získavajú užívatelia tiež doménu .mobi a špeciálne funkcie mobilného webu pre zavolanie, alebo zaslanie požiadavky priamo z telefónu.

„Prostredníctvom jednoduchého nástroja teraz poskytujeme každému možnosť vytvoriť si vlastný mobilný web. Veríme zároveň, že tým pomôžeme naštartovať mobilný internet na Slovensku, pretože drvivá väčšina užívateľov mobilných telefónov na Slovensku je technicky pripravená používať webové stránky v mobile, no až doposiaľ chýbali webové stránky pre mobily“, hovorí Petr Voplakal, riaditeľ pre rozvoj a stratégiu spoločnosti MEDIATEL a dodáva „vďaka desiatkam rôznych typov prístrojov a ich webových prehliadačov má vývoj mobilných stránok svoje úskalia, ktoré však mStránky riešia za tvorcov webu. Ten sa tak môže zamerať na ich obsah a štruktúru. Malý displej a špecifické ovládanie mobilu vyžaduje oveľa jednoduchšiu navigáciu stránok i prispôsobený obsah. Výlučne plošné automatizované preformátovanie štandardného webu často neprináša užívateľovi uspokojivú skúsenosť. mStránky však umožňujú jednoducho, v priebehu niekoľkých minút, vytvoriť si web optimalizovaný pre milióny mobilných užívateľov“.

Mobilný web vytvorený pomocou mStránok možno prostredníctvom technológie RSS kanálov prepojiť so štandardným webom. Tak je možné jednoducho publikovať aktuality na „štandardný“ i mobilný web z jedného miesta. Tvorcovia osobných stránok zase ocenia možnosť prepojenia so službou Twitter. Užívatelia služieb mStránok si sami môžu vybrať doménu 3. stupňa v rámci domény mstranky.mobi, ktorú majú k dispozícii zdarma.

Doména .mobi je určená výhradne pre web optimalizovaný pre mobilné telefóny. Podľa štúdie AKQA’s Research & Insights by 86% užívateľov chcelo vopred vedieť, že daný web, resp. webová adresa je optimalizovaná pre mobilný telefón a teda môžu očakávať web, ktorý im bude na mobile fungovať (nebudú teda musieť platiť sťahovanie stoviek kB na jednu stránku). To presne spĺňa akýkoľvek web na mstranky.mobi, a to bez výnimiek.

Služba mStránky je pre súkromných užívateľov zdarma. Samozrejme, je možné zriadiť si firemné mobilné stránky, táto služba je však spoplatnená. Platená verzia mStránok ponúka okrem neobmedzeného priestoru, webového editora a domény .mobi i niektoré funkcie naviac a obsahuje tiež možnosť zdarma inzerovať daný mobilný web v Zlatých stránkach (v tlačenom katalógu a na internete). Spoločnosť pripravuje aj ďalšie nové funkcie mStránok ako napríklad prepojenie s Facebook a SMS službami.

„Snažíme sa v rámci editora mStránok ponúknuť také funkcie, ktoré vytvoria web pre širokú masu mobilných užívateľov“, hovorí Tomáš Zeman, konateľ spoločnosti Wirenode, ktorá je dodávateľom technológie mStránok, a ďalej dodáva „na platforme mobilného webu pracujeme takmer dva roky a naše skúsenosti ukazujú, že napríklad iba určité farebné kombinácie a formátovanie je podporované a zmysluplne použiteľné najpoužívanejšími telefónmi. Mobilný web je samostatné médium, a mStránky chceme, spoločne so spoločnosťou Mediatel, ďalej rozvíjať“. Riešenie Wirenode, ktoré tvorí jadro mStránok, bolo ocenené združením TUESDAY Business Network v rámci Mobile Award 2007, ako najlepšie mobilné riešenie roku.

Chcete s nami spolupracovať?

Kontaktujte nás